Naši diplomci: Vukašin Bosanac, Selfikon

Moje ime je Vukašin Bosanac, suosnivač sam i direktor (cofounder i CEO) firme Selfikon. Pre Selfikona sam radio kao novinar, web administrator i web dizajner u jednoj producentskoj firmi. Zatim sam se bavio prodajom medijskih usluga. S obzirom da je Selfikon rastući IT startap potrebno je znanje ljudi na različitim pozicijama iz oblasti programiranja, dizajna, biznisa i marketinga. S obzirom da smo startap često je neophodno poznavanje i rad u više različitih oblasti i tehnologija istovremeno. Tako sam ja odgovorno lice firme, ali sam prvenstveno zadužen za marketing, poznavanje društvenih mreža, akviziciju korisnika, retenziju korisnika, a sve to je potrebno postići sa što manje uloženog novca. Sve to dovodi do toga da se često moramo služiti originalnim idejama i growth hacking-om kako bismo doprli do velikog broja ljudi i naših potencijalnih korisnika sa malo ili bez uloženog novca. Jedno je sigurno, a to je da kada pokrenete sopstveni startap na samom početku niste ni svesni na koje ćete sve prepreke naići i neplanirane situacije koje ćete rešavati u hodu, a da biste ih rešavali potrebno je da se usavršavate "u hodu", istražujete, dodatno obrazujete i saznajete kako bi vaš biznis nastavio da napreduje i kako biste održali put ka cilju.

1 fin

Selfikon je startap, društvena mreža i mobilna aplikacija na kojoj ljudi svakog dana dele svoje selfije putem fotografija i lajv video snimaka. Do sada ima preko 100 000 registrovanih korisnika i moze se pohvaliti da je jedina društvena mreža u Evropi koja je implementirala real time face maske i na kojoj postoji opcija za kompanije da te iste maske brendiraju. O Selfikonu kao novoj društvenoj mreži je bilo dosta pisanja na različitim portalima i na različite teme. Pozvani smo da učestvujemo na brojnim evropskim startap konferencijama a najsvežije je da smo u junu ove godine u Londonu odabrani od strane organizacije Startup Grind iz Palo Alta u top 20 startapa iz Evrope. Korisnici Selfikona su pre svega mladi ljudi, do 25 godina, stoga vas pozivamo da probate Selfikon aplikaciju, podelite sve vaše selfije i pogledate mnogo drugih razlicitih selfija. Tamo je svaki vaš selfie dobrodošao.

selfikon-ekipa

U Selfikon timu dva suosnivača su diplomci Singidunum Univerziteta, a samo nekoliko godina nakon diplomiranja došli smo na ideju da napravimo Selfikon. Singidunum Univerzitet nas je formalnim obrazovanjem, ali i neformalnom edukacijom, eventima i predavanjima koja se održavaju i van studijskog programa naveo i podstakao na razmišljanje kako bi bilo pokrenuti sopstvenu firmu umesto zaposliti se u nekoj kompaniji. I dan danas, iako više nismo studenti, neretko smo gosti na predavanjima na kojima pored toga sto se mogu naučiti nove stvari imamo mogućnost i da obogatimo našu listu relevantnih poslovnih kontakata. Naučeni smo da se konstatno usavršavamo, učimo nove neophodne stvari i krčimo put ka cilju.

2 fin 3 fin 4 fin
5 fin 6 fin 8 fin